File it! - Ett effektivt journalprogram

Med File it! håller du effektivt reda på all nödvändig information om dina patienter. Vi har lång erfarenhet av journalhantering och kassa för läkare, psykologer och sjukgymnaster m fl.

Läs mer

Beställ File it!

  För PC & Mac

Enkelt

File it! är enkelt, snabbt och testat för att fungera precis som du tänkt dig. Vi har lagt mycket arbete på att minimera antalet klick för de vanligaste uppgifterna. Läs mer

Beprövat

File it! har funnits i över 18 år vilket garanterar en beprövad produkt som anpassats och hela tiden förbättrats utifrån våra användares önskemål. Läs mer

Tryggt

Du kan utvärdera File it! i lugn och ro. Du förbinder dig inte till några kostnader då du gör en beställning. Är du inte nöjd så betalar du inget. Läs mer

Referenser

Johanna Carlsson

Leg. Sjukgymnast, Falköping
johanna@ringfysiokonsult.se

- Ett journalhanteringsprogram som inte krånglar och med bra support, det underlättar arbetet avsevärt. Enkelt att lägga in mallar vilket sparar mycket tid.

Madeleine Gauffin

Leg. Psykolog, Uppsala
madeleinegauffin@yahoo.se

- Med File it! går journalföring och rapportering lekande lätt. En omtänksam, pedagogisk och tålmodig support gör arbetet tryggt och lätt. Även om man som jag har ett föga intresse för datatekniken klarar man det lätt, utan onödig tidsåtgång.

Anna Ahlqvist

Leg. Sjukgymnast, Göteborg
anna@friskrehab.se

- File it! journalprogram är enkelt att förstå och komma igång med. Smidigt och väl anpassat för min verksamhet. Snabbt och effektivt rapporterar jag varje månad till mitt landsting med en fil. Framförallt en fantastiskt förstående och flexibel support när det behövs, det är viktigt tycker jag!

Solveig Johansson Bohman

Leg. Psykolog, Uppsala
solveig.j.bohman@kbtiutveckling.se

- Bra att File it! är så väl anpassat till landstingets rapporteringssystem. Det är enkelt att hantera och supporten har varit helt suverän.

Nikolas Alektoridis

Leg. Sjukgymnast, Göteborg
nikolas77@hotmail.com

- I samband med att starta eget så finns det flera saker att sätta sig in i och journalföring är en av de viktigaste. Jag var ute efter ett enkelt program utan en massa krångel att sätta sig in i och File it! motsvarar förväntningarna till fullo. Det går snabbt att komma igång, enkelt att använda och en väldigt bra service där jag som kund känner mig trygg!

Katarina Hempel

Leg. Logoped, Malmö
katarina@konsensus.info

- Vi är ett relativt nystartat företag som valde File it! från start. Det är vi mycket nöjda med då vi snabbt behövde sätta oss in i ett enkelt men också funktionellt program för patientregistrering och journal vilket File it! levde upp till. Vi uppskattar den smidiga lösningen med rapportering till landstinget.

Karin Svensson

Leg. Läkare, Uppsala
018-13 80 44
klg@reumamott.se
Jag har uppskattat den fantastiska och unika support som jag fått genom åren och att det går så lätt att skicka filer till landstinget.

Eva Drott

Leg. Läkare
011-100599
ogonlh@telia.com
Jag uppskattar den snabba supporten jag har fått och ett vänligt bemötande.

Karin Bergström

Leg. Sjukgymnast, Skara
0511-10800
tyrakarin@hotmail.se
För några år sedan hade jag ett dyrt journalsystem, som ofta krånglade. Två, av varandra, helt oberoende tjänstemän på Landstinget tipsade mig om File it!. De sade att File it! aldrig krånglar. Jag var först tvungen att vänta ut en uppsägningstid på 6 månader, från det dyra datasystemet innan jag kunde börja med File it!. För ett par år sedan bytte jag till File it! Vilken lättnad! File it! är mycket billigare och har ingen uppsägningstid. File it! behöver ingen uppsägningstid, för ingen vill sluta med File it!. Sedan dess är datakrångel ett minne blott. File it! är storslaget genom sin enkelhet. Tack!

Margareta Forslund

Leg. sjukgymnast, Göteborg
031-7741102
meta.forslund@gmail.com
Det fungerar jättebra för mig trots att jag inte hade någon datavana alls när jag började använda File it!. Programmet är lätt att arbeta med och det är väl anpassat för vår verksamhet. Det har heller aldrig varit några problem med att få hjälp om man har behövt det.

Eva-Lena Lohi

Leg.Sjukgymnast, Göteborg
031-14 15 04
evalenalohi@hotmail.com
Jag har haft File it sedan 2001 och har inte haft en tanke på att byta till något annat. File it! är lätt att förstå och har otroligt bra support.

Susanne Nilsson

Kungälvs Rehab Center
Jan-Eje Andersson
Peter Green
0303-63510
kungalvsrehabcenter@telia.com

Hans Grönlund, Borås

Leg. Sjukgymnast, Borås
033-253218
h.gr@telia.com

Monica Hagman

Leg. sjukgymnast, Göteborg
0707-816318
monica@friskrehab.se
www.friskrehab.se

Britt-Marie Axelsson

Leg. psykiater, Uppsala
018-710949
bbmmaa@gmail.com

Angeli Holmstedt

Leg. psykolog, Uppsala
018-129905
angeli.holmstedt@telia.com
www.kbtiutveckling.se

Arto Hiltunen

Leg psykolog, Karlstad, Uppsala
018-304070
arto.hiltunen@kau.se

Ragnar Jonell

Leg. läkare, Göteborg
031-810900
ragnar.jonell@ptj.se

Anders Svensson

Leg. läkare, Linköping
013-100425
barnlakare@bredband.net

Urban Claesson

Leg. läkare, Skövde
0500- 418069
ucla.medcraft@telia.com

Ylwa Westerberg

Leg. psykiater, Nyköping
0155-269300
ylwa@slottsvakten.se

Jan Ericson

Leg. läkare, Vikbolandet
ravnassateri@gmail.com

Eva Holmberg

Leg. sjukgymnast, Göteborg
0708-254508
holmberg.eva@comhem.se

Paula Lundell

Leg. Sjukgymnast, Göteborg
031-136308
paula.lundell@comhem.se

Lotta Runeson

Leg. sjukgymnast, Borås
0705-246262
lotta.runesson@hotmail.com

Ann Ahlbom

Leg sjukgymnast, Tibro
0504-15130
annahlbom@hotmail.com

Lena Warberg

Leg. sjukgymnast, Halland
031-932121
lena.warberg@telia.com

Lena Frykstrand

Leg. sjukgymnast, Göteborg
031-512112
lenafrykstrand@hotmail.com

Anette Edsberger

Leg. sjukgymnast, Göteborg
031-512112
anette.adsberger@spray.se

Lena Takman

Leg. sjukgymnast, Göteborg
031-512112
lena.takman@gmail.com

Maria Johansson

Leg. Sjukgymnast, Lidköping
0510-66733
marjo1699@yahoo.com

Gudrun Fogelberg-Varga

Leg. sjukgymnast, Göteborg
031-161030
gudrun.varga@larga.se

Lisa Horn

Leg. sjukgymnast, Hovås
031-286613
sisjons.sjukgymnastik@gmail.com

Anne-Marie Sjögren

Leg. sjukgymnast, Göteborg
031-141504
aslott@avo.nu

Maria Sunnqvist Lindh

Leg. sjukgymnast, Göteborg
031-141504
sunnqvist@hotmail.com

Ulrika Nordin

Leg. sjukgymnast, Lerum
0738-095217
lerumssjukgymnastik@gmail.com

Margareta Johansson

Leg. sjukgymnast, Borås
033-107770
margareta@borasfysioterapi.se

Ulla Gustavson-Söderman

Leg. sjukgymnast, Uppsala
018-104510
ullags@telia.com

Marja-Leena Mäkinen-Sandin

Leg. sjukgymnast, Borås
033-132012
marja-leena@mabettre.net

Ann- Kristin Björk

Leg. sjukgymnast, Göteborg
031-829500
ann-kristin.bjork@comhem.se

Bengt Erixon

Leg. sjukgymnast, Nässjö
0380-183 66
bodafors@swipnet.se

Marika von Hámos

Leg.läkare, Lidköping
0510-66544
marika.vonhamos@telia.com

Kristina Östberg

Leg. Psykoterapeut, Uppsala
0708-257 259
kristina.ostberg@amphio.se
www.amphio.se

Birgitta Dersén

Leg. Sjukgymnast, Göteborg
031-13 63 08
birgittadersen@spray.se

Ulrika Hilding-Johansson

Leg. Sjukgymnast, Kinna
0320-15 197
ulrika.sgimark@telia.com

Karin Elmberg

Leg.Sjukgymnast, Göteborg
031-7111570
karin@friskispraktiken.se

Vektor AB

Kontakta oss gärna om du har några frågor. Använd formuläret till höger, skicka ett mail eller ring.

Telefon: 0707-727802

E-post: info@vektor.se

Adress: Götgatan 15, 116 46 Stockholm